Wydanie nr 341/2019, Sobota 7.12.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

26. finał WOŚP za nami. Kolejny rekord w Nowym Stawie: zebrano ponad 35 tys zł. Tak się bawiliście i pomagaliście! - 14.01.2018

W niedzielę (14 stycznia 2018 r.) w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w Nowym Stawie padła magiczna kwota ponad 35 tys zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc noworodkom.

Nowy Staw i Wszystkie Sołectwa w gminie i zaprzyjaźnione Marynowy! KOLEJNY RAZ, WSPÓLNYMI SIŁAMI UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ WIĘCEJ! DUŻO WIĘCEJ ! Jako szef sztabu chylę czoła wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, by ten 26 Finał był tak kolorowy, tak odjazdowy i tak bardzo wspólny. Jeden cel! Jedno granie! 
Stworzyliście z nami 26. Finał WOŚP, czujemy ogromną radość i satysfakcję.
45 Wolontariuszy na ulicach, koncerty nowostawskich młodych artystów z placówek oświatowych i nowostawskiego centrum kultury, setki serc - tych naklejonych oraz tych gorących, które biją w nas!
Gdyby nie Wy- ta historia by nie powstała, nie byłaby taka piękna i kolorowa. 

Zamykając drzwi Skarbca już wiedzieliśmy, że dzięki Wam w puszkach znalazło się 35 481 98 zł i 39,59 eur oraz 33 korony! 

To ogromna suma z której jesteśmy niebywale dumni, dlatego należą wam się wielkie brawa i ogólne "chapeau bas"! Z serca mego "kociego" dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.

Wszystkim wolontariuszom, opiekunom, strażakom, którzy całą niedzielę z uśmiechem na twarzy kwestowali po ulicach naszego miasta bardzo dziękujemy! To  Wy jesteście tym naszym najważniejszym łącznikiem tego dnia !

Wszystkim, którzy zawsze służyli pomocą w całej organizacji Finału. Służbom, które dbały o spokój i bezpieczeństwo Wasze i nasze. Firmom, właścicielom sklepów i salonów kosmetycznych, fryzjerskich, restauracjom i hotelowi,indywidualnym darczyńcom, sołtysom i ich przyjaciołom, nauczycielom placówek oświatowych, świetlicom wiejskim, rodzicom, OSIR-owi, które wspierały nas w działaniach. Mediom za całe zainteresowanie naszą pracą. Wszystkim mieszkańcom  nowostawskiej gminy  oraz OSP Lipinka i OSP Marynowy i tym, którzy tego dnia bawili się z nami za okazanie swojego wielkiego serca! Kuglarzom, artystom, muzykom, publiczności za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie.

Atmosfera, którą  mogliśmy odczuwać podczas Finałowego grania była fantastyczna!

Jak wiemy, każdy finał jest bardziej wyjątkowy bo... i tutaj każdego roku można wymieniać coś nowego. 
W tym roku było kilka tych nowości, które mamy nadzieję, że wpiszą się w tradycję NowostawskiegoFinału WOŚP.

Przedfinałowa rozgrzewka, która okazała się dość kameralną, wzruszającą rozgrzewką również miała swój urok. Urok, który będziemy często wspominać i poruszył wiele serc!
 Całe wośpowe sytuacje sprawiły, że mogliśmy się lepiej poznać, a dzięki temu możemy mówić, że mamy zaprzyjaźnione osoby, zespoły, służby specjalne, które wzbudziły w nas coś tak absolutnie pozytywnego. Bardzo dziękujemy artystom, którzy wystąpili : Mistic, Fundacja Ale Cyrk! z Gdyni,   Marcin Kościelny Kuglarstwo.pl, Grupa ogniowa Taro! Mamy nadzieję, że w przyszłości, może nie tak dalekiej znów spotkamy się w Nowym Stawie! Dziękuję za niezwykle fascynujący pokaz mody Eko, które przygotowały utalentowane nowostawskie projektantki debiutantki w tym zakresie- to była prawdziwa uczta dla zmysłów!

Niedziela pełna w zasadzie wszystkiego i o tym właśnie będziemy mówić, dziękować przez najbliższe dni, a że jeszcze ogromne emocje mnie trzymają, jako szefa sztabu, kiedy wszyscy szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni jesteśmy w swoich domach, to pozwólcie, że dziś pocieszymy się tym ogromnym sukcesem jakim jest uzyskana kwota i najzwyczajniej w świecie - odpoczniemy ! Od jutrzejszych godzin wieczornych będziemy pisać i omawiać XXVI Finał, więc zerkajcie na stronę sztabu koniecznie.

 

Info.: Ewa Kot, szefowa sztabu WOŚP w Nowym Stawie.

Dawid Bochon

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.