Wydanie nr 83/2019, Niedziela 24.03.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Sewer, Sofroniusz, Marek, Aldmir, Oldmir, Szymon, Dzirżysława, Gabriel, Bertrada, Ademar
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wieści ze spotkania sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu malborskiego

Wieści ze spotkania sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu malborskiego fot. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku - Filia w Malborku/ 82-200.pl
Filia w Malborku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierz Szkolnej wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku wspólnie zorganizowały 7 marca 2018 r. kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu malborskiego.

Spotkanie odbyło się w bibliotece ZSP nr 4 przy Plac Narutowicza 14 w Malborku. Nauczyciele bibliotekarze mieli również okazję obejrzeć budynek, poznać działalność i specyfikę pracy ZSP nr 4 w Malborku, która jest szkołą mundurową z  70 letnimi  tradycjami w zakresie szkolnictwa zawodowego.  

Nauczyciel bibliotekarz Maciej Kowalewski z ZSP nr 4 i współorganizator warsztatów – omówił rolę  biblioteki szkolnej w nowej podstawie programowej 2017 oraz przeprowadził warsztaty szkoleniowe na temat prawa autorskiego i praw pokrewnych, które głównie dotyczyło  tzw. dozwolonego użytku edukacyjnego. Ustalają  one  między innymi  formy korzystania z utworów przez instytucje oświatowe, jak i przez nauczycieli czy uczniów. Prelegent nawiązał także do Licencji Creative Commons, czyli zestawu gotowych narzędzi prawnych skierowanych do twórców i odbiorców, na podstawie których twórca upowszechnia, pod określonymi warunkami, swój utwór objęty majątkowymi prawami autorskimi. Omówiono również przedsięwzięcia realizowane przez bibliotekę pedagogiczną i szkoły malborskie w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski.

Wszyscy uczestnicy sieci  dysponują czymś do zaoferowania innym jej członkom, każdy posiada zawodowy dorobek własny w jakimś zakresie, którym może się podzielić. Spotkania sieci współpracy dla nauczycieli bibliotekarzy to dobre miejsce, aby poszerzać kompetencje,  praktycznie rozwiązywać zawodowe problemy,  tworząc niekiedy nowe i zaskakujące inicjatywy.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku - Filia w Malborku/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.