Wydanie nr 83/2019, Niedziela 24.03.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Sewer, Sofroniusz, Marek, Aldmir, Oldmir, Szymon, Dzirżysława, Gabriel, Bertrada, Ademar
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

10 wykroczeń, 9 mandatów karnych i jeden kierowca pod wpływem środków odurzających - raport nowodworskiej drogówki

10 wykroczeń, 9 mandatów karnych i jeden kierowca pod wpływem środków odurzających - raport nowodworskiej drogówki fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Policjanci z nowodworskiego ogniwa ruchu drogowego wczoraj prowadzili działania dotyczące kontroli pojazdów do nauki jazdy i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania. Mundurowi na terenie całego powiatu kontrolowali stan techniczny pojazdów nauki jazdy, uprawnienia instruktorów oraz samych kandydatów na kierowców, a także czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

Policjanci nowodworskiej drogówki wczoraj od samego rana prowadzili działania związane z kontrolami pojazdów nauki jazdy. Ich celem było minimalizowanie i eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa, porządku w ruchu drogowym ze strony pojazdów nauki jazdy. Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzali stan techniczny samochodów używanych podczas szkoleń, uprawnienia i stan trzeźwości zarówno instruktorów, jak i osób dopiero uczących się jazdy samochodem.

Policjanci czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu w ciągu kilku godzin skontrolowali 5 pojazdów tzw. „ Elek”  i 17 innych pojazdów. Kierujących, którzy popełnili wykroczenia było 10 z czego na 9 nałożono mandaty karne, a wobec 1 skierowano wniosek o ukaranie do sądu.  Zatrzymano również 1 dowód rejestracyjny z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

W trakcie prowadzonych działań przed godz.17:00 w Lubieszewie policjanci udaremnili również dalszą jazdę kierującemu nissanem, który prowadził swój pojazd pod działaniem środków odurzających. 24-latek odpowie teraz  karnie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono rażących naruszeń przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Widząc na drodze pojazd nauki jazdy wykażmy się odrobiną cierpliwości i zrozumienia dla przyszłych kierowców. Dzięki temu unikniemy nerwowych sytuacji na drodze, co będzie miało pozytywne przełożenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Żuławiak
Żuławiak 13.03.2018, 15:32
Nareszcie kierowcy w czasie nauki jazdy postępują w miarę rozsądnie a po wiare zdanego egzaminu zaczyna się szaleństwo młodego kierowcy,arogancja podczas jazdy parkowanie pod psem.