Wydanie nr 167/2019, Niedziela 16.06.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork walczy o 50 tys. zł na posiłki dla osób ubogich i bezdomnych

Malbork walczy o 50 tys. zł na posiłki dla osób ubogich i bezdomnych fot. www.herosiprzedsiebiorczosci.pl
Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne zgłoszone do akcji „Lokalni Herosi”. Projekt z Malborka„Potrzebującym - BARoBUS” znalazł się wśród ponad 400 projektów zakwalifikowanych do głosowania.

Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do zdobycia grantu na realizację inicjatywy.

Głosować można codziennie na:

www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS.

Do etapu głosowania zakwalifikowało się ponad 400 inicjatyw z całej Polski, zgłoszonych wcześniej przez Przedsiębiorców współpracujących z Eurocash przy wsparciu organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Właściciel sklepu przy ul. Marszałkowskiej 24 w Malborku we współpracy z Malborskim Stowarzyszeniem OŚ zgłosili projekt mający na celu pomoc osobom ubogim i bezdomnym poprzez przygotowywanie i wydawanie gorących posiłków (szczególnie zimą) oraz organizację akcji wymiany odzieży.

Dodatkowo pomysłodawcy planują zbiórkę artykułów spożywczych w ramach akcji „Możesz pomóc. Nie wyrzucaj - oddaj!” skierowanej do lokalnej społeczności. Projekt „lokalnych herosów” z Malborka przeszedł weryfikację formalną i został zakwalifikowany do etapu głosowania.Inicjatywa walczy o grant 
w kategorii do 50 tys. zł.

W ramach akcji zostanie zrealizowanych 100 projektów, które zdobędą największą liczbę głosów w każdej z kategorii finansowych: do 10 tys., do 50 tys. oraz do 100 tys. zł.

Liczy się każdy głos!

Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do powstania projektu, oddając na niego codziennie jeden głos na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS z paragonem za zakupy w sklepie przy ul. Marszałkowskiej 24 w Malborku pod numer 661 005 990. Głos oddany z paragonem pomnaża punkty dla inicjatywy. Paragon za zakupy do 15 zł – to 5 punktów dla projektu, a ponad 15 zł – 10 punktów.

W całej Polsce toczy się rywalizacja o głosy.  W ciągu pierwszych 4 tygodni głosowania na konta wszystkich inicjatyw wpłynęło w sumie 2 500 000 głosów. Największe zaangażowanie widać wśród mieszkańców województwa:

warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego - tu głosuje się najczęściej.

 

Inicjatorem akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”  jest Grupa Eurocash, która w ten sposób chciała uczcić tegoroczną rocznicę. Projekty, które zdobędą największą liczbę głosów zostaną zrealizowane do końca 2019 roku.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Izby Handlu, a realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości we współpracy z biurem programu Niepodległa.

 

 

 

 

 

Informacja Prasowa Organizatora 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.