Wydanie nr 196/2019, Poniedziałek 15.07.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Autobus potrącił 11-latka. Chłopiec pomimo reanimacji zmarł.

Autobus potrącił 11-latka. Chłopiec pomimo reanimacji zmarł. fot. Pomorska Policja
Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Rakowcu gm. Kwidzyn. Kierowca autobusu potrącił 11-latka, który na skutek doznanych obrażeń pomimo reanimacji zmarł.

20.12.2018 roku ok. godz. 14.20 dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem osoby pieszej. Do zdarzenia doszło na ulicy Szkolnej w Rakowcu, gm. Kwidzyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz ustalali okoliczności tego wypadku. Ze wstępnie uzyskanych informacji przez policjantów wynika, że 64-letni mieszkaniec Kwidzyna jadący autobusem potrącił 11-letniego chłopca, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię i przewrócił się przed nadjeżdżającym pojazdem. Chłopiec w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. 

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem. Badanie wykazało, że 64-letni kierowca był trzeźwy. Kwidzyńscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku. 

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Info i foto: Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 22.12.2018, 16:07
..................................no i gówniarz spieprzył święta kierowcy i rodzinie !
MA
MA 22.12.2018, 16:29 (odpowiedź do Kierowca)
Starych dziadów zatrudniają to i dziecka nie widział...Dziecko jest dzieckiem, kierowca powinien mieć oczy" dookoła głowy "
kierowca
kierowca 23.12.2018, 17:34 (odpowiedź do MA)
Co to znaczy "starych dziadów" ?! Ma jeszcze rok do emerytury, dobrze, że nie trzeba pracować do siedemdziesiątki.... a tak w ogóle, to był straszny wypadek, nie można teraz winić kogokolwiek. Czasu nie cofniemy, tera to przestroga dla innych dzieci (i nie tylko), żeby nie wbiegać
pod jadące pojazdy zwłaszcza, kiedy jest tak ślisko... kondolencje dla Rodziny tego chłopczyka...
aaaa
aaaa 22.12.2018, 22:06 (odpowiedź do MA)
Trudno nawet młodemu wyhamować dużym pojazdem, przy śliskiej jezdni, gdy ktoś znienacka wchodzi na ulicę. Ludzie dorośli, nie tylko dzieci często uważają, że zdążą, czasami próbują przebiec i potem jest sytuacja, że przewróci się, pośliźnie, nie może się szybko podnieść i uciec.
MA
MA 22.12.2018, 16:30 (odpowiedź do MA)
I refleks...