Wydanie nr 196/2019, Poniedziałek 15.07.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Włamał się do mieszkania, ukradł samochód i spowodował kolizję. 36-latek w rękach policji.

Włamał się do mieszkania, ukradł samochód i spowodował kolizję. 36-latek w rękach policji. fot. KMP Gdańsk
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna, który w sylwestrową noc włamał się do mieszkania, z którego zabrał wartościowe przedmioty, a następnie ukradł samochód zaparkowany przed domem. 36-latek usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży pojazdu za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Oliwy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do mieszkania, do której doszło w sylwestrową noc w rejonie Oliwy. Sprawca wykorzystał nieobecność domowników i wszedł do mieszkania po wypchnięciu okna. Włamywacz oprócz biżuterii, alkoholu oraz sprzętu elektronicznego o łącznej wartości blisko 8 tys. zł. ukradł kluczyki od samochodu i stojące przed domem auto. Sprawca po kradzieży samochodu jadąc ulica Kaszubską, a potem Grunwaldzką spowodował kolizję z kilkoma autami, uderzył w budynek i uciekł, porzucając ukradziony wcześniej samochód.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu tych zdarzeń, sprawdzali zapisy z kamer monitoringu, zabezpieczali ślady. Na miejscu pracował technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo- śledcza. Kryminalni typowali sprawców tego przestępstwa i rozmawiali ze świadkami. Policjanci ruchu drogowego zabezpieczali porzucony przez sprawcę samochód i ustalali pokrzywdzonych.

Dzięki pracy policjantów na miejscu przestępstwa oraz zdobytym przez kryminalnych informacjom ustalono tożsamość podejrzewanego mężczyzny. 36-latek z Gdańska trafił w ręce policjantów w miniony poniedziałek. Mężczyzna został przesłuchany, a śledczy postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży samochodu. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym m.in. za spowodowanie kolizji. Dzisiaj 36-latek zostanie doprowadzony do sądu, ponieważ prokurator i policjanci wnioskują o areszt dla mężczyzny.

Info i foto: KMP Gdańsk

Video: Kanał YouTube Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Katarzyna De Guzman

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.