Wydanie nr 196/2019, Poniedziałek 15.07.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Komisja Europejska wstrzyma przekop Mierzei Wiślanej?

Komisja Europejska wstrzyma przekop Mierzei Wiślanej? fot. pixabay/tvregionalna24
Jak informuje Radio Zet Komisja Europejska może wstrzymać przekop Mierzei Wiślanej. Wątpliwości KE wzbudziła decyzja środowiskowa zezwalająca na prace w tej części Zatoki Gdańskiej. O kontrowersyjnej inwestycji rządu rozmawialiśmy w grudniu z europosłem Jarosławem Wałęsą, członkiem Komisji Rybołówstwa. W rozmowie z nami polityk przyznał, że być może trzeba powiadomić o sprawie Komisję Europejską.

Komisja Europejska ma wątpliwości co do decyzji środowiskowej pozwalającej na przekop. Jak czytamy na stronie Radio Zet - w piśmie wydanym przez KE mowa jest o „wstrzymaniu robót budowlanych do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości”.

Jak czytamy dalej decyzja Komisji Europejskiej nie ma obecnie negatywnych skutków prawnych. Wykonawcę przekopu poznamy dopiero w marcu, do tego czasu KE może już zakończyć wyjaśnianie sprawy – podkreślmy, że może ale nie musi.

Można by przygotować petycję – informował europoseł Jarosław Wałęsa w rozmowie z TvRegionalna w grudniu 2018roku.

W grudniu nasza redakcja odwiedziła siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. W trakcie jednego z wywiadów, europoseł Jarosław Wałęsa stwierdził, że parlament nie zajmuje się tematem przekopu. Dodał jednocześnie, że może warto sprawą zainteresować Komisję Europejską.
- Można by przygotować petycję do Komisji Petycji, która będzie zwracała uwagę na to, czy nienaruszana jest np. Natura 2000.Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej miało się zobowiązać do przesłania niezbędnych dokumentów do KE. Ministerstwo na obecnym etapie wierzy, że sprawę szybko uda się wyjaśnić i inwestycja ruszy pełną parą. Czy tak będzie? W najbliższym czasie z pewnością rozpocznie się szersza debata w tym temacie.

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wm
wm 14.02.2019, 20:27
Czy Polska może samodzielnie decydować o takiej inwestycji ?
Do tego potrzebna zgoda niemców i UE .
Ferdynand de Lesseps ze Stegny
Ferdynand de Lesseps ze Stegny 11.01.2019, 14:59
Jak Kaczor zaczął kopać, to tuskwy i platfonsy na głowie staną żeby ... zasypać! PiS jakiś niekumaty, trzeba było uchwalić zakaz budowy przekopu, to Tusek, Schetyna, Knurwiński i Grabiec z Halickim oraz Staśkiem Lubnauerem osobiście "tymy ręcamy", z poparciem TW Bolka i jego progenitury wyryliby ten Kanał Wałęsi nie bacząc na to że mamy już Cieśninę Piławską Władimira Władimirowicza! :)
Michał
Michał 11.01.2019, 12:44
A co młody bolek ma do przekopu