Wydanie nr 167/2019, Niedziela 16.06.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw: Ucierpieli w pożarze domu. Każdy z nas może pomóc pogorzelcom.

Nowy Staw: Ucierpieli w pożarze domu. Każdy z nas może pomóc pogorzelcom. fot. redakcja
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Stawie otoczył opieką rodzinę, która ucierpiała w wyniku pożaru domu przy ul. Gdańskiej. Rodzina może liczyć na wsparcie samorządu, ale pomóc mogą też wszyscy chętni poprzez wpłatę darowizny na konto bankowe pogorzelców.
Do pożaru domu przy ul. Gdańskiej, w której mieszkała jedna rodzina, doszło w poniedziałek (11 marca). Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Stawie od razu rozpoczął działania związane z opieką nad lokatorami oraz zabezpieczeniem ich ocalałego mienia.
- Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pomogli w zabezpieczeniu części mienia, które nie uległo zniszczeniu w wyniku pożaru. Poszkodowana rodzina otrzyma też zasiłek z tytułu zdarzenia losowego. Doszło do dużej tragedii, współczuję mieszkańcom i zapewniam, że mogą liczyć na naszą pomoc - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.
Pomóc mogą też wszyscy ci, którzy chcą przekazać środki pieniężne pogorzelcom. Darowizny należy wpłacać na konto bankowe: Mariusz Kroczka - 50 1090 1098 0000 0001 2185 1918  z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców”.
- Zachęcam wszystkich do wsparcia naszych mieszkańców. Spotkało ich duże nieszczęście, stracili dach nad głową, część swojego dobytku. Przed nimi trudny okres dostosowania się do nowej sytuacji i każda pomoc na pewno pomoże im szybciej stanąć na własnych nogach - zachęca burmistrz Jerzy Szałach.
Informacja Prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie
Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.