Wydanie nr 167/2019, Niedziela 16.06.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wernisaż Anity Domerackiej w Sztumskim Centrum Kultury

Wernisaż Anity Domerackiej w Sztumskim Centrum Kultury fot. Facebook Sztumskie Centrum Kultury
Sztumskie Centrum Kultury, ul. Reja 13 zaprasza na wernisaż wystawy Anity Domerackiej "Pejzaże duszy"

Artystka sama o sobie:
"Malarstwo i rysunek od zawsze mnie pociągały. I choć los nie dał mi pójść artystyczną ścieżką edukacji za młodu - dziś oddaję się pasji malarstwa, kiedy tylko mam czas i siły. Tak, siły - bo cały swój świat „obrabiam” tylko jedną dłonią. A marzenie o ukończeniu szkoły plastycznej spełniło się - jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Mieszkam na Kaszubach, w Glinczu, a pochodzę z Przodkowa.
Moje prace w większości przedstawiają martwe natury - przeróżne przedmioty życia codziennego i otaczającego świata, bez znaczenia symbolicznego, rozstrzygnięte malarsko pod kątem światła i barw. Popełniam także akty, maluję pejzaże i obrazy o tematyce animalistycznej. W swoim dorobku mam także nokturny i portrety. Inspiracje czerpię z różnych nurtów, takich jak: impresjonizm, postimpresjonizm, ekspresjonizm, kubizm, kapizm.
Moją ulubioną barwą jest fiolet, który od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. W latach 60. fiolet stał się kolorem buntu i przemian, uznawano go za niekonwencjonalny i prowokujący, jego odcienie stały się symbolem młodości i poszukiwania wolności…Niekiedy bohaterem mojego obrazu jest ktoś, często coś, a czasem i krajobraz... - zależy, co dusza podpatrzy…A moja dusza jest: kolorowa, wrażliwa, szlachetna, szczera, dyskretna, konkretna, nastrojowa, ekscentryczna, nieufna, rogata, pyskata, wybuchowa. Takie są też moje obrazy."

22.03.2019 r. godzina 18.00

Info i foto: Facebook Sztumskie Centrum Kultury

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.