Wydanie nr 167/2019, Niedziela 16.06.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski: Warsztaty artystyczne w ramach II edycji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa

Powiat nowodworski: Warsztaty artystyczne w ramach II edycji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa fot. Facebook Powiat Nowodworski Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Do II edycji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, organizowanych przez SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim, włączyła się w tym roku młodzież z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Dzięki zaangażowaniu Dyrektor Liceum Pani Krystyny Brinkiewicz 11 marca 2019 odbyło się spotkanie młodych artystów oraz osób z Zespołem Downa. Po zwiedzeniu wszystkich pracowni, licealiści podzielili się swymi talentami podczas wspólnych warsztatów. Efekt tej współpracy, to między innymi prace z gliny oraz zdjęcia z nietypowej sesji zdjęciowej. Jednak najważniejszą wartością tego spotkania było poczucie wzajemnego szacunku, empatii, poczucia równości.

Było to cenne doświadczenie, które pozostanie w nas na długo.

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ustanowiono go z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku, a od 2012 roku objęty jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie bez powodu przypada akurat w dwudziestym pierwszym dniu miesiąca-to pierwszy dzień wiosny, ale również nawiązanie do trisomii 21 chromosomu.
W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek nie do pary – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Jeśli jednak skarpetki to za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie Światowego Dnia Zespołu Downa to granatowy i czerwony.
Info i foto: Facebook Powiat Nowodworski Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.