Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Umówił się dwiema 13-latkami przez Internet. 41-latek w rękach policji.

Umówił się dwiema 13-latkami przez Internet. 41-latek w rękach policji. fot. KWP Gdańsk
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który umówił się z dwiema 13-letnimi dziewczynkami. Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia na gdańskim Suchaninie. Dzięki czujnym rodzicom oraz szybkiej reakcji mundurowych 41-latek trafił do aresztu. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Suchanina odebrali zgłoszenie o tym, że rodzice ujęli mężczyznę, który najprawdopodobniej miał zamiar skrzywdzić ich dzieci. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i  zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdańska, ujętego wcześniej przez zgłaszających. Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że zatrzymany korespondował na jednym z portali społecznościowych z dwiema dziewczynkami  w wieku 13-lat oraz zamierzał się z nimi spotkać. Rodzice od razu zareagowali  i postanowili sami pojechać na spotkanie z mężczyzną. Kiedy byli na miejscu okazało się, że na spotkanie nie przyszedł nastolatek, tylko starszy mężczyzna. Rodzice dziewczynek ujęli 41- latka i zaalarmowali o tym policjantów. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.  Sprawą zajął się prokurator i pod jego nadzorem policjanci wykonali kolejne czynności m. in. weszli do mieszkania podejrzanego i zabezpieczyli jego komputer oraz telefony komórkowe.  Zebrane w tej sprawie dowody  m. in. wstępna opinia z zakresu informatyki śledczej pozwoliły prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić  41-latkowi zarzut dotyczący nawiązywania kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego  w celach pedofilskich. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec  zatrzymanego 3-miesięczny areszt.  Funkcjonariusze nadal będą pracowali przy tej sprawie będą  m. in. sprawdzać, czy nie ma innych pokrzywdzonych w tej sprawie.
Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Info i foto: KWP Gdańsk

Katarzyna De Guzman

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.