Wydanie nr 141/2019, Wtorek 21.05.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ksiądz skazany za pedofilię prowadził rekolekcje w Malborku. Echa filmu braci Sekielskich.

Ksiądz skazany za pedofilię prowadził rekolekcje w Malborku. Echa filmu braci Sekielskich. fot. foto: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019
Film braci Sekielskich ukazuje relacje osób pokrzywdzonych przez księży pedofili oraz reakcje kościoła na te przerażające historie. Jednym z „bohaterów” jest ksiądz Dariusz Olejniczak - skazany prawomocnym wyrokiem na ponad 2 lata więzienia. Kapłan otrzymał również dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Z filmu dowiadujemy się, że sprawca w 2018 roku prowadził rekolekcje dla dzieci w jednej z malborskich parafii.

W wyroku sądu czytamy, że: „ks. Dariusz Olejniczak miał dopuszczać się innych czynności seksualnych polegających na dotykaniu krocza oraz jego okolic wobec małoletnich poniżej 15 roku życia.” W filmie możemy wysłuchać historii nastolatki, która opowiada o wydarzeniach sprzed lat. Pomimo kary bezwzględnego więzienia i sądowego zakazu pracy z dziećmi, ksiądz nadal prowadzi rekolekcje.


Rekolekcje w parafii św. Józefa w Malborku.


W filmie możemy zobaczyć, jak ksiądz Dariusz Olejniczak prowadził rekolekcje dla dzieci w parafii św. Józefa w Malborku. Na stronie parafii możemy wciąż znaleźć zaproszenie na spotkanie z księdzem:

„REKOLEKCJE ADWENTOWE OD 16 - 19 GRUDNIA 2018 r. NAUKI WYGŁOSI KS.DARIUSZ OLEJNICZAK.
W ŚRODĘ OFIARY ZEBRANE NA TACĘ PRZEZNACZONE SĄ DLA KS. REKOLEKCJONISTY.”


Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do ks. proboszcza. Po uzyskaniu odpowiedzi przekażemy państwu stanowisko parafii.

 

Po publikacji filmu ks. Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa

Dopiero publikacja filmu braci Sekielskich przyniosła oczekiwane efekty. Wcześniej pomimo wyroku sądu ksiądz Olejniczak nadal pracował z dziećmi. Na stronie Archidiecezji Warszawskiej możemy przeczytać oświadczenie:


Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakaz sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem.

Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie.

Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi

ks. Przemysław Śliwiński

rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej

 

 

ZOBACZ FILM: TYLKO NIE MÓW NIKOMU

 

 

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Paweł
Paweł 14.05.2019, 08:47
Przepraszam poprawka polityczna: "homoseksualista"
Paweł
Paweł 14.05.2019, 08:46
Powtarzałem i powtarzać będę... żaden zdrowy fizycznie i na umyśle facet nie idzie na księdza... "powołamie" to tylko przykrywka bo jaki zdrowy facet rezygnuje dobrowolnie "oficjalnie" z seksu? - wniosek albo pedał albo pedofil.
Fred
Fred 14.05.2019, 21:03 (odpowiedź do Paweł )
Dokladnie, nic dodac nic ujac
Kkk
Kkk 14.05.2019, 06:23
Daleko mi do cotygodniowych wizyt w kościele, ale stwierdzam, że trochę brak obiektywnego podejścia do tematu.obejrzałem film dokładnie, bardzo dokładnie. Gdyby Sekielski pokusił się o zrobienie cyklu o pedofilii, wśród ksiezy6, lekarzy, prawników, nauczycieli - byłby dla mnie bardziej wiarygodny. Teraz odnoszę jednak wrażenie, że nie tyle odkrywa i walczy z pedofilia, co z samym kościołem. Współczuję proboszczowi, wyleje się teraz na niego niezłe szambo, a to jeden z najlepszych ludzi, których w życiu spotkałem
Drwal
Drwal 13.05.2019, 20:32
.............................i dlatego każdy kandydat na Księdza przed wstąpieniem do Seminarium powinien położyć fiuta na pieńku !
Gmb
Gmb 13.05.2019, 19:53
Pozdrawiam biedroniow jacykowow rabiejow poniedziałkow co po kaszance się grillują wszystkie tvnowskie zwiezdy pozdrawiam