Wydanie nr 167/2019, Niedziela 16.06.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narkotyki i dopalacze zabijają – spotkanie w Mikoszewie

Narkotyki i dopalacze zabijają – spotkanie w Mikoszewie fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W środę (15.05.2019r.) funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie. W ramach trwającej kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjantka omówiła problem uzależnień od narkotyków a także przybliżyła uczniom pojęcie fonoholizmu.

W środę 15.05.br. funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką z nowodworskiej komendy odwiedziła uczniów klas V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie. W trakcie spotkania policjantka omówiła cele kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W ramach przypomnienia uczniowie wraz z funkcjonariuszką omówili zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy, a także konsekwencje zdrowotne oraz prawne. Następnie policjantka wytłumaczyła pojęcie fonoholizmu a także omówiła rodzaje uzależnienia od telefonu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być objawy uzależnienia oraz jego konsekwencje. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i pomimo tego, że fonoholizm jest nowym uzależnieniem, mieli duże pojęcie na temat tego zagrożenia.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.