Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć przed wynajęciem auta?

Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć przed wynajęciem auta? fot. Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć przed wynajęciem auta?
Zainteresowanie wynajmem samochodów rośnie z roku na rok, zwłaszcza w okresie wakacji. Osoby podróżujące do większych miast publicznymi środkami komunikacji, często korzystają z możliwości wynajmu auta. Konkurencja sprawia, że usługi tego rodzaju stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klientów. Co należy wiedzieć przed wynajęciem samochodu?

Formalności i odbiór samochodu

Rezerwacji auta można dokonać telefonicznie lub on-line. Wystarczy wybrać model samochodu. Większość wypożyczalni wymaga ukończenia 21 lat i posiadania prawa jazdy od co najmniej 1 roku. W celu potwierdzenia tych danych konieczne jest przedłożenie dowodu osobistego lub paszportu i dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Niektóre wypożyczalnie wymagają zapłaty kaucji. W carfree.pl nie ma takiego wymogu, podobnie jak limitu kilometrów przy wynajmie krótkoterminowym. Dużym udogodnieniem jest możliwość podstawienia auta na lotnisko lub inne, wskazane przez klienta miejsce. Odbierając pojazd z wypożyczalni, należy uważnie go sprawdzić przed podpisaniem protokołu odbioru. Wszelkie usterki powinny zostać w nim odnotowane. Należy dokładnie przeczytać umowę i warunki ubezpieczenia samochodu.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Rezerwując samochód, można skorzystać z wielu opcji dodatkowych. Za niewielka opłatą pojazd może zostać wyposażony w fotelik dziecięcy, nawigację GPS i inne, przydatne w podróży akcesoria. Klient odbiera zatankowane auto i zobowiązany jest do jego zwrotu z takim samym poziomem paliwa. Przed wyjazdem za granicę należy zgłosić taki zamiar w wypożyczalni. Nie wolno zapominać o tym, że jeżeli w umowie zapisany jest limit km, to po jego przekroczeniu naliczona zostanie opłata dodatkowa. Cena wynajmu samochodu w Gdańsku na tydzień – z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Wynajem krótkoterminowy jest droższy od kosztów wynajęcia na okres powyżej miesiąca. Cena całkowita zależy od tego, czy klient korzysta z opcji dodatkowych, przestrzega umowy i oddaje auto w stanie, w którym je otrzymał. Aby uniknąć niespodzianek, najlepiej korzystać z wypożyczalni, w których całkowity koszt wynajmu znany jest już w momencie rezerwacji pojazdu.
 

Wynajem samochodu to bardzo często korzystne rozwiązanie, pozwalające na swobodne poruszanie się, bez konieczności korzystania z taksówek czy komunikacji miejskiej. Za niewielką opłata klient zyskuje bezcenny komfort i swobodę.

Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć przed wynajęciem auta?

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.