Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczniowie SP w Jantarze zwiedzili Rekonstrukcję Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego

Uczniowie SP w Jantarze zwiedzili Rekonstrukcję Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego fot. Facebook Szkoła Podstawowa w Jantarze
6 czerwca uczniowie klas I – III zwiedzili Rekonstrukcję Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim. Jest to ważny historycznie obiekt, w którym można się dowiedzieć jak na naszych terenach wyglądało życie ludzi przed dwoma tysiącami lat.

W przeszłości Pruszcz Gdański znajdował się nad jeziorem lagunowym, gwarantującym bezpośrednie połączenie z morzem. Tym samym obszar ten stanowił jeden z końcowych punktów na szlaku łączącym bursztynonośne wybrzeża Bałtyku z terenami Cesarstwa Rzymskiego. Faktoria Handlowa została pomyślana jako miejsce połączenia nowych technologii z bogactwem zabytków archeologicznych i pięknem bursztynowych eksponatów. Uczniowie wysłuchali historii o Szklaku Bursztynowym. Brali udział w pasjonującej lekcji łucznictwa. Uczyli się trudnej sztuki wyrobu naczyń z gliny. Na koniec poznali zabawy, w jakie bawili się ich rówieśnicy sprzed 2 tysięcy lat. Bardzo trudną sztuką okazało się chodzenie na szczudłach, utrzymanie równowagi na ruchomej równoważni, a także rywalizacja zespołów na torze przeszkód. Po wielu atrakcjach dzieci mogły odpocząć przy ognisku.

Info i foto: Facebook Szkoła Podstawowa w Jantarze

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.