Wydanie nr 290/2019, Czwartek 17.10.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Małgorzata, Lucyna, Laurentyna, Augustyna, Rudolf, Wiktor, Rudolfina, Seweryna, Sulisława, Ignacy, Marian, Rudolfa, Zuzanna, Heron, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: "Wojenne nekropolie - Stalag XXB” - tematem kolejnego spaceru z przewodnikiem.

Malbork: fot. Facebook Oddział Przewodnicki Pttk
Spacer z przewodnikiem pt. "Wojenne nekropolie - Stalag XXB” poświęcony będzie żołnierzom państw koalicji antyhitlerowskiej, którzy w trakcie II Wojny Światowej przebywali na terenie Malborka i okolic.

Tu żyli, tu pracowali, tu wielu z nich pozostało na zawsze. Polacy, Anglicy, Francuzi, Włosi, Rosjanie i wielu żołnierzy innych narodowości przebywali w latach wojny w Stalagu XXB Marienburg, który mieścił się na terenie dzisiejszego Wielbarku. Uczestnicy dowiedzą się o historii m.in. organizacji obozu, jego codziennym funkcjonowaniu oraz relacjach przebywających tam żołnierzy z miejscową ludnością. 

Spotykamy się najbliższą sobotę 13 lipca jak zwykle o godz. 11:00 przy cmentarzach wojennych żołnierzy Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i Armii Radzieckiej zlokalizowanych przy ul. 500-lecia.

Zadanie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Malborka. Patronat Honorowy objął Burmistrz Miasta Malborka. Organizatorem „Spacerów z przewodnikiem” jest Oddział Przewodnicki PTTK im. Stefana Dubyny w Malborku.

Źródło: Facebook Oddział Przewodnicki Pttk

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.