Wydanie nr 322/2019, Poniedziałek 18.11.2019
imieniny: pokaż (13 imiona)Leonard, Aniela, Otto, Otton, Galezy, Odo, Tomasz, Cieszymysł, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Droga do niepodległości w kinematografii’’, czyli Dzień Niepodległości w II LO w Malborku.

fot. Rafał Łakomy II LO w Malborku
Droga do niepodległości dla Polaków nie była łatwa, dlatego właśnie 7 listopada uczniowie II LO zebrali się na sali, aby przedyskutować ważne zagadnienia w debacie zatytułowanej, "Droga do niepodległości w kinematografii’’, przygotowanej przez panią Annę Jaszkowską, panią Ewę Tuszakowską i klasę 3a. 

Dla uczniów wszystkich klas były zorganizowane konkursy w kategorii plakat, odwołujący się do wybranych filmów polskiej kinematografii „Legiony i Downton Abbey” lub do czterech „ojców niepodległości” oraz konkurs w kategorii na najlepiej i najwięcej przebranych uczniów z okresu międzywojnia. Szczególną uwagę uczniów oraz nauczycieli przykuły uwagę plakaty konkursowe, wykonane ze staranną dokładnością i zaangażowaniem, w których uczniowie oddali szczególny talent plastyczny i wychwycenie problemów ujętych w kinematografii, dotyczących drogi Polaków do niepodległości. Czas na przerwach umiliła młodzieży muzyka ze słynnymi szlagierami okresu międzywojnia. 

Wybrani do debaty zmagali się z ważnymi kwestiami narodowowyzwoleńczymi czy społecznymi w oparciu o wcześniej obejrzane filmy. Na próbę została wystawiona ich wiedza, umiejętność szybkiego myślenia i działania w grupie. Cztery drużyny na końcu przedstawiły, jakie odpowiedzi padły na zadane pytania i wdały się w gorąca dyskusję między sobą i z publicznością. Zostały także wyróżnione osoby najbardziej aktywne w debacie.
Czas umiliły wszystkim śpiewane przez uczniów piosenki z tamtych lat, a wisienką na torcie, która nadała całemu wydarzeniu dodatkowo wyjątkowej atmosfery był fakt, że każdy wyglądał jak „wyjęty” z filmu lat 20-tych i 30-tych.

 Opr. Marcelina Rodziewicz klasa 3a

foto: Rafał Łakomy II LO w Malborku

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.