Wydanie nr 100/2020, Czwartek 9.04.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Marceli, Maja, Dobrosława, Wadim, Heliodor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Cyrk bez zwierząt w Malborku? Zadecydują o tym radni na najbliższym posiedzeniu.

Cyrk bez zwierząt w Malborku? Zadecydują o tym radni na najbliższym posiedzeniu. fot. cyrkbezzwierzat.pl
Cyrk ze zwierzętami zawsze budził skrajne emocje wśród społeczeństwa. Część była zachwycona widokiem tresowanych zwierząt na arenie, część zbulwersowana takim ich traktowaniem i wykorzystywaniem. Mimo wszystko działalność wielu cyrków oparta jest przede wszystkim na widowiskach z udziałem zwierząt. Z upływem lat i rosnącą coraz bardziej świadomością społeczną, zaczęły tworzyć się organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz ograniczenia oraz eliminowania wykorzystywania zwierząt w działalności cyrków. Coraz częściej głośno się mówi o tym, że samorządy wprowadzają uchwały zakazu występów zwierząt w cyrkach na ich terenie.

Występy cyrkowe z udziałem zwierząt cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, jednak są pozbawione walorów edukacyjnych i potencjalnie szkodliwe dla procesu wychowania młodych ludzi. Najmłodsi widzowie nie są świadomi faktu, że większość zwierząt od młodości jest poddawanych brutalnym metodom tresury, aby wymusić na nich uległość i posłuszeństwo. Również ich transport pozostawia wiele do życzenia. Najczęściej są to ciasne i ciemne ciężarówki, a większość czasu zwierzęta spędzają w ciasnych klatkach bądź na uwięzi.

Cyrk Bez Zwierząt.

Obrońcy praw zwierząt od dawna podkreślają, że nie ma innej drogi na polepszenie losu zwierząt cyrkowych od zakazu ustawowego. W Sejmie trwają prace nad zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. Jak podkreślają pomysłodawcy zmian, jedynym sposobem na ukrócenie nieprawidłowości w tym obszarze jest zakaz występów zwierząt w cyrkach.

Czy Malbork wprowadzi zakaz występów zwierząt w cyrkach?

Biorąc przykład z innych miast, również działające na rzecz zwierząt stowarzyszenie REKS w Malborku wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Malborka, Pawłem Dziwoszem podjęło działania mające na celu wprowadzenie zakazu występu zwierząt w cyrkach, które odwiedzają nasze miasto. Pomysł ten spotkał się z naprawdę ogromnym poparciem mieszkańców grodu nad Nogatem. Jakie stanowisko w tej sprawie przyjmie rada? Czy Malbork opowie się za humanitarną formą rozrywki? Tego dowiemy się już w najbliższym czasie, bowiem 27 lutego br. odbędzie się posiedzenie Rady, podczas której zapadnie ta bardzo ważna decyzja.

 

Czy wy również popieracie tę inicjatywę? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 25.02.2020, 11:14
A to Cyrk w tym urzędzie miasta. To już nie ma się czym zajmować? Nie zajmą się właścicielami psów co sprzątać po swoich pupilach nie potrafią! Swoją drogą nie uświadczysz pojemników na odchody zwierzęce.