Wydanie nr 100/2020, Czwartek 9.04.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Marceli, Maja, Dobrosława, Wadim, Heliodor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców.

Burmistrz Miasta i Gminy Sztum przygotował Sztumski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców, którzy zaprzestali działalności gospodarczej na skutek rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego.

Proponowane ulgi dotyczą umorzenia czynszu w lokalach dzierżawionych od miasta, które dotyczyć będzie okresu trzech miesięcy - od marca do maja br. Dotyczą także odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia podatku od nieruchomości na okres trzech miesięcy - od marca do maja br. Istnieje także możliwości rozłożenia na raty oraz przesunięcia terminu płatności należności na rzecz Miasta i Gminy Sztum o charakterze cywilno - prawnym. Dotyczy to m.in. opłaty rocznej za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości, opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Wnioski, które będą rozpatrywane indywidualnie, należy składać przed upływem terminu płatności.

- „Sztumski samorząd czeka na wprowadzenie w życie aktów prawnych związanych z rządowym pakietem pomocy dla przedsiębiorców oraz zmianę przepisów regulujących udzielanie przez gminę różnych form pomocy dla przedsiębiorców, aby udzielanie tej pomocy uprościć” - mówi burmistrz Sztumu, Leszek Tabor.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Majątku - w sprawie opłat za wieczyste użytkowanie oraz umorzenie czynszów w gminnych lokalach użytkowych pod numerem telefonu 640 63 79 lub 640 63 80 albo w Referacie Podatków - w sprawie udzielenia ulg w podatku od nieruchomości pod numerem telefonu 640 63 37 lub 640 63 35.

 

 

Informacja: Fb Miasto i Gmina Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.