Wydanie nr 95/2020, Sobota 4.04.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Benedykt, Ambroży, Zdzimir, Izydor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nadleśnictwo Elbląg wprowadziło zmiany dla miłośników leśnych wycieczek.

Z uwagi na panujący stan zagrożenia epidemicznego oraz w związku z obserwowanym wzrostem frekwencji na obiektach leśnej infrastruktury turystycznej, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności, z dniem 24 marca br. Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg wprowadził zmiany w regulaminach korzystania z obiektów turystyczno - rekreacyjnych.

Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzono zakaz rozpalania ognia w miejscach przygotowanych do palenia ognisk na terenie Nadleśnictwa Elbląg. Na wieżach widokowych Góra Pirata, Wielbłądzi Garb oraz Kadyński Las dopuszczalna, jednoczesna ilość osób przebywających na tarasie widokowym nie może przekraczać czterech osób. Na ścieżce dydaktycznej Kadyński Las zaleca się ruch jednokierunkowy, tzn. po schodach w górę, zejście odnogą terenową ścieżki - na wschód od schodów.

 

Powyższe zmiany regulaminowe będą obowiązywały do odwołania.

 

Nadleśnictwo Elbląg zwraca się do turystów z prośbą o wyrozumiałość, jednocześnie apeluje, by  zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników leśnych wycieczek. Należy unikać atrakcji turystycznych (szczególnie na wszystkich miejscach postoju pojazdów Nadleśnictwa Elbląg), gdzie gromadzi się znaczna liczba osób, która uniemożliwia zachowanie należytego dystansu. Po lasach Nadleśnictwa można wędrować szlakami mniej uczęszczanymi.

 

Więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania z lasu można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Elbląg.

 

 

 

Informację przekazał Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.