Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Reprezentacja II LO w Malborku na XXVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Reprezentacja II LO w Malborku na XXVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK fot. II LO w Malborku, Rafał Łakomy
19 maja (niedziela) odbyły się XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK , których gospodarzem było miasto Sopot.

To w tej magicznej nadmorskiej miejscowości na terenie Parku Północnego uczniowie II LO w Malborku, reprezentując powiat malborski mogli sprawdzić się w udzielaniu pomocy w pozorowanych scenkach przygotowanych przez Pomorski Odział Okręgowy PCK. Wśród spacerujących turystów i mieszkańców Trójmiasta uczniowie w składzie: Zosia Fijas, Sara Kołtunowska, Zuzia Amling, Oliwia Bartnicka ( uczennice klasy 2 biomedycznej) oraz Sebastian Czupa (klasa 1 biomedyczna) zmierzyli się w nietypowych sytuacjach, w których najważniejsze było niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Dużą wiedzą i opanowaniem wykazali się podczas poważnego wypadku na budowie oraz wypadku komunikacyjnego, gdzie było kilku poszkodowanych w stanie ciężkim.Bez wątpienia największą frajdę sprawiła im stacja, na której mogli zapoznać się z tajnikami ratownictwa linowego, gdzie pozorantem był ich opiekun Piotr Konopka. Ostatecznie po kilku godzinach rywalizacji,  sklasyfikowani zostali na bardzo dobrym V miejscu poprawiając zeszłoroczny wynik o dwa miejsca w klasyfikacji końcowej.

Info i foto: Rafał Łakomy II LO w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.