Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czeka nas drastyczna podwyżka za wywóz śmieci. Szczegóły w materiale. Zobacz, który radny głosował za.

Od stycznia 2020 r. mieszkańcy Malborka zapłacą więcej za wywóz nieczystości komunalnych. I nie będzie to jedyna podwyżka. W kolejnych latach czekają kolejne wzrosty opłat. Najbardziej odczują ją mieszkańcy, których nie interesuje sposób selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Podczas dzisiejszych obrad Rady Miasta Malborka dało się zauważyć, że radni mocno byli podzieleni w kwestii wprowadzenia zmian opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wielu z nich głośno sprzeciwiało się decyzji o podwyższeniu stawki. Mimo, że system powszechnie uznawany jest za nieszczelny, decyzją większości radnych projekt uchwały został przyjęty.

Oznacza to, że skutki tej decyzji mieszkańcy Malborka odczują już w styczniu przyszłego roku. Niestety, w latach kolejnych również nastąpią podwyżki opłat.

Nie segregujesz, zapłacisz prawie dwa razy więcej.

Najdotkliwiej odczują ją mieszkańcy, którzy nie zbierają odpadów w sposób selektywny. W 2020 roku w zabudowie jednorodzinnej zamiast 25 zł za osobę, opłata wyniesie już 46 zł za osobę, w roku 2021 - 50 zł, a w 2022 r. - 54 zł. W zabudowie wielorodzinnej stawka wyniesie kolejno 40 zł w 2020 r., później 44 i 48 zł miesięcznie za osobę.

Osoby segregujące śmieci zamiast dotychczasowych 16,5 zł w budynkach jednorodzinnych, zapłacą 23 zł za osobę, a w kolejnych latach 25 i 27 zł miesięcznie za osobę. W budynkach wielorodzinnych stawka od nowego roku wynosić będzie 20 zł, a w latach kolejnych 22 i 24 zł za osobę miesięcznie.

Czy podwyżki cen opłat zmotywują mieszkańców, by jednak zaczęli segregować odpady komunalne? Czekamy na państwa opinie i komentarze w tej sprawie.

Który radny głosował za podwyżką za śmieci?

 

 

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
oburzony malborczyk
oburzony malborczyk 30.09.2019, 14:29
Nasuwa się pytanie: Kto płaci za turystów, którzy zostawiają tony śmieci w Malborku? Dlaczego śmieci odbierane od przedsiębiorstw są mieszane w ZGKIM co zawyża statystykę produkcji śmieci w przeliczeniu na mieszkańca w Malborku produkujemy ich "niby" o wiele więcej niż w innych miastach. Dlaczego ludzie płacący rzetelnie mają znowu płacić za tych, którzy nie płacą wcale. Dlaczego ZGKIM umywa ręce, panowie burmistrzowie wszyscy trzej udają że problemu nie ma, prezes dostaje nagrody za swoją bezradność bo przez lata nie potrafił uszczelnić systemu śmieciowego. Straż Miejska jeździ marnując paliwo a syf w mieście coraz większy... aż w końcu nasuwa się pytanie gdzie darmowe przedszkola? kino? basen? i inne dyrdymały, które Pan Charzewski obiecuje od ponad 6 lat? Wygląda na to, że sytuacja w tym mieście jest już "tragikomiczna". Powołajmy jeszcze jakąś radę np. rade śmieciowa, która będzie ciałem opiniodawczo-doradczym bo nasi burmistrzowie tak rządzą że we wszystkim potrzebują doradców. Szkoda tylko, że nic z tego nie wynika.
mirk0
mirk0 29.09.2019, 16:00
Dno...nikt nie pracuje w tym miescie bo nie ma zadnych zakladow...i my mamy doplacac na idiotow w UM co nic nie potrafia zoorganizowac,tylko gadac,stawiac progi itd.....juz mam dość ,nie chce mi sie gadac
Wojtek
Wojtek 29.09.2019, 15:27
Szczurek Ty kur a zdrajco
Andrzej
Andrzej 28.09.2019, 17:59
Dziękujemy Wam włodarze za podwyżkę.Rozliczymy Was w wyborach.
M.
M. 29.09.2019, 09:57 (odpowiedź do Andrzej)
Podziękuj przede wszystkim Radzie Miasta ,która przyjęła Uchwałę w tej sprawie.
Andrzej
Andrzej 30.09.2019, 11:10 (odpowiedź do M.)
Oczywiście Im też po dziękuję.
???
??? 28.09.2019, 10:44
Jestem przerażona. Wygląda na to, że wprowadzona zostanie odpowiedzialność zbiorowa i wszyscy zapłacą za jednego niesegregującego. Jak udowodnić - i komu, że ja segreguję i jak złapać tego, który nie segreguje. W jednej zagrodzie śmietnikowej z której korzysta 6 bloków nie jest możliwe upilnowanie kogokolwiek. Jakieś dyżury obywatelskie prze 24 h wprowadzić i robić rewizje worków na śmieci?