Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy w Kmiecinie

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy w Kmiecinie fot. KPP Nowy Dwór Gdański
3 października nowodworscy funkcjonariusze odwiedzili Zespół Szkół w Kmiecinie, gdzie spotkali się z uczniami w ramach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Udział w spotkaniu wzięli również zaproszeni goście, trenerzy AIKIDO, którzy omówili sztuki walki jako jedną z form pozbycia się agresji.

Przed pogadanką oraz pokazem AIKIDO policjanci wspólnie z pedagog szkolną pełnili dyżur na holu szkoły, podczas którego rozdawali ulotki oraz odpowiadali na pytania związane z przemocą m.in. gdzie szukać pomocy i kogo poinformować, że jest się świadkiem takiego zdarzenia. Zostały również wręczone drobne upominki za najtrafniejsze hasło związane z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy. Jak co roku nowodworscy policjanci odwiedzili Zespół Szkół w Kmiecinie, gdzie wspólnie z pedagog szkolną Dagmarą Komoszyńską oraz uczniami placówki obchodzili Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. W tym roku wzięli również udział zaproszeni goście Maciej Basek oraz Krzysztof Krause, którzy są trenerami AIKIDO. Na samym początku, podczas przerwy lekcyjnej, funkcjonariusze wspólnie z pedagog szkolną pełnili dyżur na holu szkoły, podczas którego rozdawali ulotki oraz odpowiadali na pytania związane z przemocą m.in. gdzie szukać pomocy i kogo poinformować, że jest się świadkiem takiego zdarzenia. Po przerwie funkcjonariuszka przypomniała pojęcie „przemocy” a także skąd przemoc się bierze. W trakcie pogadanki policjanci wręczyli upominki w ramach zorganizowanego konkursu „Ułóż hasło promujące życie bez przemocy”. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie hasła były udane. Za najlepsze uznano hasła „Przemoc ma same minusy, a dobro same plusy” ułożone przez Nikodema Bzdok oraz „Nie używaj PRZEMOCY, bo możesz potrzebować POMOCY” ułożone przez Aleksandrę Kwiatkowską. Na apelu zostało także wyróżnionych 14 dziewcząt, które po podpisaniu deklaracji pomocy, przez cały październik będą pomagać innym uczniom w ramach akcji „Październik to miesiąc wsparcia i pomocy innym”. Na zakończenie trenerzy AIKIDO omówili, jak można radzić sobie z agresją poprzez ćwiczenia sztuk walki. Wytłumaczyli, że nie należy wyładowywać swoich emocji na innych a nadmiar agresji można spożytkować podczas ćwiczeń. Następnie na sali sportowej przedstawione zostały uczniom przykładowe chwyty w AIKLIDO.

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy obchodzi się 2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w tym roku obchodzone było po raz dziewiąty.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.