Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości w malborskiej Szkole Podstawowej nr 1

Świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości w malborskiej Szkole Podstawowej nr 1 fot. 82-200.pl
Rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę to szczególna data dla każdego Polaka. W Szkole Podstawowej nr 1 już 8 listopada 2019 r. odbył się apel we wszystkich grupach wiekowych, przypominający o nadchodzącym święcie narodowym. Ci najmniejsi jeszcze nie do końca rozumieją jej znaczenie, ale rolą rodziców i nauczycieli jest przybliżyć im tą historię.

Tego dnia miała miejsce nie tylko uroczysta akademia. Już podczas pierwszych godzin lekcyjnych w poszczególnych klasach słychać było piękne głośne czytanie, wybranych utworów poetyckich o tematyce patriotycznej. Najstarsi uczniowie szkoły czytali wiersze „Niepodległa” K. Surzyna oraz T. Kubiaka „Tu wszędzie Polska”. Natomiast najmłodsi słuchali wiersza M. Konopnickiej „Na krakowskim rynku”. Dodatkowo uczniowie klasy 1a tworzyli prace plastyczne inspirowane treścią wiersza, a nawiązujące do polskości. We wszystkich klasach I-III miały miejsce również pogadanki na temat: „11 – listopada co to za dzień?”. Ponadto już wcześniej pojawiły się dekoracje w klasach i gablotach na korytarzu. Imprezę głośnego czytania przygotowała W. Skibicka nauczycielka SP nr 1 w Malborku. A wyjątkową atmosferę stworzyli wszyscy uczniowie ubrani na galowo, z kotylionami w barwach narodowych. Po takich uroczystościach na pewno żaden uczeń szkoły nie zapomni już o narodowym święcie, święcie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Info i foto: 82-200.pl

 

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.