Wydanie nr 219/2020, Czwartek 6.08.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wincenty, Felicysym, Stefan, Jakub, January, Just, Namir, Nasław, Oktawian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Działania Ruchu Drogowego "ANDRZEJKI"

Malbork: Działania Ruchu Drogowego fot. pixabay.com
W najbliższy piątek i sobotę policjanci malborskiej drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Andrzejki”. Podczas służby mundurowi będą w szczególności zwracać uwagę na zachowania kierowców. Stróże prawa zintensyfikują kontrole trzeźwości, a także skupią się na kierujących przekraczających prędkość, korzystających z telefonów podczas jazdy i niezapinających pasów bezpieczeństwa.

Policyjne działania mają na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez użytkowników dróg będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotów z  popularnych „Andrzejek”. W związku z tym wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą liczyć się ze zwiększonymi kontrolami drogowymi. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe. Szczególną uwagę zwrócą jednak na kierujących, na tzw. „dwóch gazach”. Należy pamiętać, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka jest przestępstwem, za które grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają surowe kary, dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Info: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 30.11.2019, 08:52
Jestem za tym aby takie akcje były