Wydanie nr 216/2020, Poniedziałek 3.08.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W gdyńskim porcie znaleziono prawie 2 tony kokainy.

  • Wydanie nr 216/2020
  • 11 grudnia 2019, 14:29
  • Redakcja
  • Na sygnale
W gdyńskim porcie znaleziono prawie 2 tony kokainy. fot. Archiwum TvMalbork.pl
To była ciężka praca, wymagająca olbrzymiej cierpliwości. Funkcjonariusze pomorskiej KAS i CBŚP z Gdańska rozbili grupę przestępczą zajmującą się na ogromną skalę przemytem narkotyków. Grupa działała na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie znajdowała się nielegalna fabryka i magazyn narkotyków.

Przez wiele miesięcy funkcjonariusze obserwowali poczynania członków tej grupy i czekali na właściwy moment, by skutecznie uderzyć w przemytników. Dzięki temu udało się przejąć w gdyńskiej bazie kontenerowej ogromną ilość nielegalnego towaru, ale również zamknąć fabrykę kokainy oraz zlikwidować magazyn na terenie Wielkopolski, w którym przechowywane były narkotyki.

Kokaina zamiast kredy.

Funkcjonariusze przeprowadzili rewizję dwóch kontenerów znajdujących się na terenie gdyńskiego portu, a które do Polski przypłynęły z Kolumbii. Zgodnie z dokumentami miał się w nich znajdować węglan wapnia (kreda). Policjanci CBŚP ujawnili w 74 z 1600 worków z kredą zawartość 1850 kg wysokiej jakości kokainy.

Po tej akcji, na terenie Wielkopolski mundurowi z pomorskiej KAS i CBŚP wkroczyli do kryjówki przestępców, całkowicie ich zaskakując. Zabezpieczyli sprzęt do produkcji nielegalnych substancji, a także zabezpieczyli m.in. 10 kg czystej kokainy, która docelowo miała trafić do Niemiec, a także około 600 l zawiesiny w fazie produkcji zawierającej kokainę. Funkcjonariusze zlikwidowali również magazyn, w którym narkotyki miały być przechowywane.

Akcja na skalę światową.

W te sprawę zaangażowani byli również mundurowi niemieckiej policji i służby celnej, którzy zatrzymali na terenie Niemiec jedną osobę, która brała udział w tej właśnie przestępczej grupie. Zabezpieczyli także kolejne ilości narkotyków. W konsekwencji tych działań zatrzymano m.in. obywatela Niemiec, Kolumbii oraz Iranu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku. Zatrzymanym mężczyznom grożą zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków znacznej ilości oraz przemytu. Za te przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności od 3 lat.

Źródło: portalmorski.pl

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.