Wydanie nr 263/2020, Sobota 19.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Budżet Malborka zostanie przyjęty w poniedziałek? Zwołano nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta.

Ostatnie posiedzenie Rady Miasta Malborka obfitowało w wiele niekonieczne pozytywnych emocji. Radni poprzez głosowanie wyrazili żądanie dalszych rozmów na temat założeń budżetowych. Opozycja zarzuciła Markowi Charzewskiemu brak dialogu i wezwała do rozmów, gdyż w ocenie radnych - finanse miasta są w coraz gorszym stanie.

Zadłużenie miasta, które ma przekroczyć 66 milionów, bardzo niepokoi część radnych. Głównie ten argument jest podnoszony przez opozycję. Zwolennicy Marka Charzewskiego propozycje budżetowe oceniają zdecydowanie odmiennie. Większość radnych miała jednak duże zastrzeżenia, co do dyskusji na temat planowanego zadłużenia i wydatków.
- Dlaczego burmistrz z nami nie rozmawia? - dopytywali radni w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. To właśnie bark dialogu był głównym powodem, który skłonił radnych do zdjęcia projektów uchwał budżetowych z programu posiedzenia.

Po zakończonej sesji trwały kuluarowe rozmowy na temat zaistniałej sytuacji. Rady Kazimierz Pietkiewicz zaproponował, aby temat budżetu poruszyć na posiedzeniu wspólnym komisji stałych Rady Miasta  -  z udziałem burmistrza, jednak z przyczyn formalnych takie dodatkowe posiedzenie się nie odbędzie.


Zwołano nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta.

Radni budżetem miasta ponownie zajmą się 30 grudnia. Nadzwyczajne posiedzenie Rady będzie poświęcone wyłącznie uchwałom finansowym. Miejmy nadzieję, że czas przed sesją zostanie należycie spożytkowany i podczas nieformalnych spotkań uda się wypracować kompromis w sprawie najważniejszej uchwały na rok 2020.
Posiedzenie rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 9.00. Skrót z najważniejszymi punktami dyskusji będzie dostępny na naszej stronie.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zwykły robol
zwykły robol 27.12.2019, 15:51
Najlepiej zrobić referendum i odwołać radę oraz cienkiego burmistrza Malbork za 4 lata wiocha
Wyborca
Wyborca 27.12.2019, 16:48 (odpowiedź do zwykły robol )
No to zamiast pisać zajmij się tym!