Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Utonięcie w jeziorze Bądzkie – raport sztumskich służb mundurowych.

Utonięcie w jeziorze Bądzkie – raport sztumskich służb mundurowych. fot. pixabay
Pierwszy tydzień nowego 2020 roku dla sztumskich służb mundurowych minął głównie pod znakiem pożarów i akcji ratowniczej na jeziorze Bądzkim, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

W ostatni dzień starego 2019 roku strażacy wyjeżdżali do trzech interwencji. O godz. 9.22 z drogi powiatowej w Barlewicach usunęli plamę substancji ropopochodnej. O godz. 17.18 dwa zastępy zostały skierowane do miejscowości Litewki, gdzie paliła się sadza w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej. Jeszcze przed przybyciem ratowników, właścicielowi udało się wygasić i zamknąć piec. Komin był silnie nagrzany, jednak nie nastąpiło zadymienie wewnątrz domu. Tego samego dnia o godz. 18.35 strażacy zostali skierowani do Czernina, gdzie paliły się śmieci na poboczu drogi gminnej.

Z początkiem nowego 2020 roku strażacy o godz. 0.28 wyjechali do niewielkiego pożaru śmieci w śmietniku w Sztumie.

W czwartek, 2 stycznia br. o godz. 5.25 sześć zastępów zostało skierowanych do Starego Miasta, gdzie palił się budynek gospodarczy o powierzchni około 60 m² konstrukcji drewnianej. Wewnątrz budynku przechowywane było drewno i deski. Budynek w całości objęty był ogniem. Nie był podłączony do prądu. Nie stwierdzono poszkodowanych osób. Palący się budynek zagrażał znajdującym się w pobliżu budynkom - mieszkalnemu i gospodarczemu.

Tego samego dnia o godz. 15.54 na poddaszu budynku jednorodzinnym w Sztumie odkryto kokon po owadach. Na szczęście był pusty.

Również w tym dniu o godz. 19.56 jeden zastęp został skierowany do budynku jednorodzinnego miejscowości Szropy, gdzie jeden z ratowników zespołu ZRM, który zabierał do karetki osobę po upadku z wysokości, wyczuł dziwny zapach spalenizny w budynku.

W piątek, 3 stycznia br. o godz. 13.55 strażacy pojechali do miejscowości Trankwice, gdzie paliło się przydrożne drzewo.

W sobotę, 4 stycznia br. o godz. 12.17 osiem zastępów zostało skierowanych do miejscowości Bądze nad jezioro Bądzkie, gdzie z łódki do wody wypadł mężczyzna i topił się. Znajdował się około 100 m od brzegu. Łódka odwrócona była do góry dnem, a mężczyzna trzymał się jej. Natychmiast podjęto działania – zwodowano łódź i dwóch ratowników w kamizelkach popłynęło w kierunku osoby poszkodowanej, która w tym momencie zniknęła pod lustrem wody. Wezwano grupę wodno – nurkową, która po kilku godzinach poszukiwania wydobyła z wody ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz potwierdził zgon.

W poniedziałek, 6 stycznia br. o godz. 16.55 cztery zastępy zostały zadysponowane do miejscowości Kalwa, gdzie paliły się pokój i kuchnia wewnątrz budynku jednorodzinnego. Budynek z muru pruskiego o wymiarach 10 m na 6 m i wąski na 5 m, parterowy z poddaszem nieużytkowym. Dach dwuspadowy kryty dachówką, strop drewniany. Ogień wydostawał się na zewnątrz budynku przez otwory okienne i drzwiowe.

 

mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.