Wydanie nr 263/2020, Sobota 19.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Radiowóz w trakcie pościgu uderzył w drzewo – raport nowodworskich służb mundurowych.

Radiowóz w trakcie pościgu uderzył w drzewo – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. pixabay
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 8 razy, w tym do kilku kolizji drogowych, do pożaru sadzy w przewodzie kominowym i palących się śmieci na prywatnej posesji. Poza tym zabezpieczali lądowisko dla LPR oraz zwisającą lampę nad wejściem do budynku szkoły.

Groźny finał pościgu.

W poniedziałek, 13 stycznia br. o godzinie 01.55 w miejscowości Jantar na ul. Brzozowej, radiowóz na ścieżce rowerowej w trakcie pościgu wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, oświetleniu miejsca zdarzenia w trakcie oględzin przez policję oraz pomocy w załadunku pojazdu na lawetę. Policjanci po zbadaniu przez ZRM nie wymagali hospitalizacji.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników i 1 zastęp OSP Jantar w sile 5 ratowników.

Wypadek pojazdu służby drogowej z ciężarówką.

W poniedziałek, 13 stycznia br. o godzinie 11.56 w miejscowości Orłowo na drodze krajowej nr S7 doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego służby drogowej z przyczepką ostrzegawczą i samochodu ciężarowego z przyczepą. Zablokowany był prawy pas drogi S7 w kierunku Elbląga. Patrol policji był na miejscu zdarzenia. Dwie osoby poszkodowane były na zewnątrz pojazdów. Jedna osoba uskarżała się na ból kończyny dolnej lewej, a druga była bez obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP dwóm osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne). Kierowca samochodu osobowego został przekazany ZRM i zabrany do szpitala, z kolei kierowca samochodu ciężarowego odmówił hospitalizacji. Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach i pomogli w załadowaniu samochodu osobowego na lawetę i usunęli z drogi resztki powypadkowe.

W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników, 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 5 ratowników i 1 zastęp OSP Nowa Kościelnica w sile 2 ratowników.

Zderzenie trzech samochodów na S7.

We wtorek, 14 stycznia br. o godzinie 12.12 w miejscowości Ryki na drodze krajowej nr S7 doszło do zderzenia samochodu osobowego, samochodu dostawczego i samochodu ciężarowego z naczepą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby - kierowca był na zewnątrz pojazdu bez obrażeń, pasażer z ogólnymi potłuczeniami zakleszczony w pojeździe. Samochodem dostawczym podróżowały dwie osoby, obie były na zewnątrz pojazdu - pasażer skarżący się na ból głowy oraz z otarciem naskórka prawej dłoni, kierowca bez obrażeń. Samochodem ciężarowym podróżował tylko kierowca – znajdował się na zewnątrz pojazdu bez obrażeń. Ruch na S7 w kierunku Elbląga był całkowicie zablokowany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu osobowego, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym. Trzy osoby zostały przekazane ZRM. Następnie odłączono akumulatory w pojazdach, zneutralizowano płyny eksploatacyjne, kierowano ruchem drogowym.

Podczas kierowania ruchem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych - brak osób poszkodowanych, zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych.

W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników, 1 zastęp OSP Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Marynowy w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP Kmiecin w sile 4 ratowników.

http://www.zulawyimierzeja24.pl/aktualnosci/29252,jedna-osoba-poszkodowana-po-wypadku-trzech-samocho

 

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.