Wydanie nr 263/2020, Sobota 19.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjant ze sztumskiej komendy bliźniakiem genetycznym.

Policjant ze sztumskiej komendy bliźniakiem genetycznym. fot. dkms.pl
Funkcjonariusz sztumskiej komendy, asp. szt. Krzysztof Cebula po kilku latach od rejestracji w bazie Fundacji DKMS dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby.

44 - letni Krzysztof Cebula służy w Policji od 20 lat. Zawsze stawia dobro innych ponad swoje. Przez całą służbę w Policji kieruje się słowami roty ślubowania oraz broni bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatu sztumskiego. Sam o sobie skromnie mówi, że robi na co dzień to, co do niego należy, a służbę w Policji wybrał świadomie, zdając sobie sprawę z obowiązków, jakie za tym idą. I nie były to słowa rzucane na wiatr.

W październiku 2019 roku sztumski mundurowy otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojemu genetycznemu bliźniakowi. Funkcjonariusz po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorego, nie zastanawiał się ani chwili. Od razu potwierdził, że podtrzymuje chęć zostania dawcą. Po przejściu badań, które sprawdziły jego aktualny stan zdrowia, trafił do kliniki, gdzie pobrano z jego krwi obwodowej komórki macierzyste.

Jak wspomina mundurowy: „Po odebraniu telefonu z DKMS-u poczułem ogromną radość. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dlatego też zostałem policjantem. Dostałem szansę, by dać komuś nadzieję i drugie życie".

Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. - „Oddanie szpiku nie wymaga żadnego wysiłku i poświęcenia, a sprawia ogromną radość i satysfakcję, że można pomóc drugiej osobie, która tego potrzebuje”. Podkreślał, że każdy może spróbować rejestrując się w banku dawców szpiku i osobiście poczuć radość z pomocy, jeśli odnajdzie się bliźniak genetyczny.

 

Informacja prasowa KPP Sztum

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tix
Tix 22.01.2020, 00:46
I dobrze bo co to za różnica czy policjant czy pracownik kopalni każdy może zostać bohaterem a nie takie podkreślanie ktoś ma parcie na szkło
Gość
Gość 22.01.2020, 10:59 (odpowiedź do Tix)
dokładnie o to mi chodziło, że jest wielu innych pracowników - mniej bądź bardziej prestiżowych instytucji - ale każdy z nich jest bohaterem bez względu na wykonywany zawód.
Gość
Gość 21.01.2020, 11:39
chwalicie postawę bardzo dobrze, sam na dniach będę dawcą, ale to że policjant można sobie darować bo to akurat najmniej ważne, bo są tysiące takich bohaterów anonimowych dawców, zwykłych ziotków pracowników biedronki itp. Ale ogólnie ludzie nie ma czego się bać i zapisywać się jeden za drugim proszę :)