Wydanie nr 266/2020, Wtorek 22.09.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczennica nowodworskiej podstawówki podbija Europę.

Uczennica nowodworskiej podstawówki podbija Europę. fot. fb SP1 Nowy Dwór Gdański
Lena Zawilińska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim razem z koleżankami z zespołu ELBLĄG BALLET ACADEMY w ostatni weekend wytańczyła 1 miejsce w konkursie Prix Arabesque zorganizowanym w Belgii.

Prix Arabesque jest konkursem, podczas którego najlepsze uczennice szkół baletowych narodowych i prywatnych z Europy i Japonii muszą zaprezentować nie tylko bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, ale również nowe autorskie choreografie.

Baletnica z Nowego Dworu Gdańskiego, reprezentująca Akademię Sztuki Baletowej, z zespołem ELBLĄG BALLET ACADEMY w składzie: Hanna Duk, Maria Gałecka, Marta Hajdukiewicz, Ewelina Kłosińska, Ola Kołątaj, Tamara Pawłowska, Lena Siembor, Lena Zawilińska i Nadia Zysnarska wywalczyła I miejsce w choreografii „Symphonica Futura” do muzyki Ludwiga van Beethovena oraz III miejsce w choreografii „Taniec Śnieżynek” do muzyki z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego w choreografii Jacka Walasika.

To już dziewiąty sukces tej reprezentacji w międzynarodowych konkursach baletowych. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.


 

Informacja i zdjęcia: fb SP1 Nowy Dwór Gdański


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
tutejszy
tutejszy 14.02.2020, 11:51
Jaka zidiociała dewaluacja słów. Gratuluję oczywiście dziewczynce i jej rodzicom, ale proszę o trochę refleksji nad tym co piszecie.