Wydanie nr 266/2020, Wtorek 22.09.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstaje kolejna przystań na terenie gminy Nowy Dwór Gdański.

  • Wydanie nr 266/2020
  • 13 lutego 2020, 12:21
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Powstaje kolejna przystań na terenie gminy Nowy Dwór Gdański. fot. fb Gmina Nowy Dwór Gdański
Informowaliśmy już wcześniej, ze za Żuławskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Dworze Gdańskim w pełni trwają prace budowlane przy budowie bulwaru wzdłuż rzeki Tuga i budowy kajakowej przystani. Rozpoczęły się również prace nad drugą przystanią kajakową, która zlokalizowana będzie przy ulicy Wejhera przy nowym bulwarze.

Co dzięki tym inwestycjom zyskają mieszkańcy gminy Nowy Dwór Gdański? M.in. oczyszczona zostanie linia brzegowa, uporządkowany i zagospodarowany teren w jej bezpośrednim pobliżu. Powstanie pomost pływający wraz z wymaganym wyposażeniem, rynna kajakowa, trzy suszarki na kajaki, a także stojak na rowery. Nie zabraknie również kosza na śmieci, tablicy informacyjnej oraz właściwego oznakowania miejsca.

Podobne przystanie kajakowe powstaną również w Żelichowie, gdzie już rozpoczęto prace, Kępkach i Osłonce. Inwestycja realizowana jest w ramach Pomorskiego Szlaku Kajakowego i finansowana z budżetu gminy oraz środków europejskich.


Informacja i zdjęcia: fb Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkam na tym zadypiu
Mieszkam na tym zadypiu 19.02.2020, 08:20
Robione są reczy niepotrzebne. Kto tą śmierdzącą wodą będzie pływał to nie wiem. Najpierw mogli to pogłębić odmulić albo coś... Bałtycka miała być robiona już chyba z 5 lat temu i dalej nic.
Poza tym burmistrz zapomina niestety o drogach gminnych na wsiach szczególnie wieś Starocin. Droga gruntowa prowadzi do wielu domostw, a i tak autem nie wyjedziesz. No ale po co robić gdzieś gdzie nikt nie widzi... Nie mówię tu że trzeba kłaść tam od razu asfalt ale jakieś pozostałości zmielonego asfaltu czy ubitą szlakę mozna by bylo dać. Drogi rowerowe z krawężnikiem po środku żeby dziecko się wywaliło a krótych i tak babcie rowerowe nie potrafią używać bo po co jechać jak chodnikiem dla pieszych zawsze się jechało i bylo dobrze albo szosą. Na pasach też nie zejdą tylko prosto pod auto.
Droga rowerowa budowana w pola bo ile osób tak naprawdę bedzie tamtedy systematycznie jezdzić? Zapewne 0 ale koszty poszły i jest ok.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.02.2020, 09:30
Następny wymysł nowodworskich elyt , topia pieniądze najpierw w moście zwodzonym nie wiadomo dla kogo. Kawalek dalej w Tujsku na stojąco nie można przepłynąć pod mostem ale w mieście przez rok budowano most. Lepiej zajęli by się stanem ulic. Co roku gumowcami ugniataja dziury i tak w kolko. Bałtycka trzeba jechać wężykiem. Robi się ulice gdzieś w polu bo tam mają domy radni lub rodziny radnych a wykonuje inwestycje powiązane z radnymi firmy .
Tak to się kręci od lat.
gość
gość 13.02.2020, 12:55
No i brawo za trafną inwestycję. Tylko dlaczego używa się określenia "bulwar". To tak jakby o suterenie napisać apartament, a o pomieszczeniu 15 m2 - salon. Zdaję sobie sprawę z tego, że słowo "bulwar" dobrze się kojarzy. Nasz "bulwar" jest jednak bublem. Kto będzie mógł wyminąć na tym "bulwarze" dwie osoby idące koło siebie ? Chyba, że będzie nakaz chodzenia gęsiego.