Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam – krótka analiza mieszkanki.

Często o miastach, które w bliskim sąsiedztwie graniczą z większymi aglomeracjami mówi się, że są ich sypialniami. Skąd taka nazwa? Prawdopodobnie wzięła się z tego, że mieszkańcy mniejszych miast dojeżdżają do pracy czy studia do większych, ale na noc wracają do swoich przysłowiowych czterech ścian. Czy rzeczywiście Malbork postrzegany jest w ten sposób?

A więc miasto Malbork. Hmm.. Cóż... Za dużo dobrego powiedzieć nie mogę, oprócz tego, że na upartego można pieszo przejść, bo wszędzie w miarę blisko (nie jest dużym miastem). Ogólnie rzecz biorąc Malbork to dziura, nie ma nic ciekawego prócz zamku, nie ma wyboru dobrze zaopatrzonych sklepów, nie ma możliwości wieczorem spędzić czasu z partnerem lub znajomymi w jakimś lokalu, i nie mówię tu by usiąść i się schlać, tylko coś dobrego zjeść, wypić i spędzić miło czas. Drogi są tragiczne, dziura pogania dziurę szczególnie przelotówka przez miasto na Elbląg.

Z tego powodu, iż Malbork wieczorami robi się miastem wymarłym, to chętnie spędzamy czas w Gdańsku, zawsze gdzieś coś dobrego się zje i posiedzi do późniejszego wieczoru, jest większy wybór sklepów np. Taka Matarnia. W jednym miejscu, a konkretne sklepy.

Jeszcze jeden minus to taki, że w sobotę niestety trzeba jechać do Gdańska również, bo w Malborku wszystko zamknięte od południa powoli. Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam, bo nic innego tu nie ma do roboty. Brudno, nudno... Wiola”.

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

Wiola
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
nikos
nikos 16.02.2020, 10:44
Owszem, Miastko żyje.... czerwiec, lipiec, sierpień. Potem zapada w letarg. Jeszcze trochę i będzie jak w Krynicy morskiej w listopadzie
nikos
nikos 16.02.2020, 10:44
Owszem, Miastko żyje.... czerwiec, lipiec, sierpień. Potem zapada w letarg. Jeszcze trochę i będzie jak w Krynicy morskiej w listopadzie
Sigalife
Sigalife 16.02.2020, 10:41
W Malborku nic się nie dzieje. Do pracy wyjeżdżam, po zakupy też i np. posłuchać muzyki na żywo też. Ale najgorzej jest z pracą. Bardzo niskie zarobki, brak większych firm oferujących pracę. Takiej ilości marketów w przeliczeniu na mieszkańca to nie ma chyba żadne miasto. No i spowalniacze. Kwidzyn, Starogard robią ronda które są bezkolizyjne i ruch jest płynny. W Malborku inwestuje się w spowalniacze i skrzyżowania równorzędne, skutkiem są auta nagle hamujące przed spowalniacza mi, kolizje i narzekania. Śmierdzi powietrze, cukrownia, stare domy z kopciuchami mocno trują powietrze. Aleja Rodła, tysiące pojazdów w tym tiry jadą przez sam środek miasta to smród i hałas. Są też plusy: jest sporo zieleni, miasto jest ładnie położone.
Qwerty
Qwerty 16.02.2020, 12:42 (odpowiedź do Sigalife)
Nic dodać nic ująć, w samo sedno
Żanetka
Żanetka 15.02.2020, 13:53
…………………Uwielbiam te pisowskie wzory osobowe - godne do naśladowania ! Prawdziwa hagiografia. Marta Kaczyńska - przykład Matki Polki świętej rodziny, arcybiskup Głódź - przykład chrześcijańskiej pokory i abstynencji, Banaś - przykład heroicznej uczciwości i promocji prokreacji we własnym hoteliku-burdeliku, Macierewicz - Min. od Wojny ale tylko w czasie pokoju który rozwalił Polską Armię, Misiewicz - przykład militarnych niekompetencji, Jacek Kurski - przykład rzetelności dziennikarskiej ciemny lud wszystko kupi, Morawiecki - przykład suwerenności politycznej i prawdomówności a nos coraz dłuższy, Kaczyński - przykład niezwyciężonego satrapy. No wszędzie te ideały! Właściwie całą partię można od razu i posłać do raju.
Gość
Gość 15.02.2020, 13:40
Co tu robić jak nie spać?!