Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam – krótka analiza mieszkanki.

Często o miastach, które w bliskim sąsiedztwie graniczą z większymi aglomeracjami mówi się, że są ich sypialniami. Skąd taka nazwa? Prawdopodobnie wzięła się z tego, że mieszkańcy mniejszych miast dojeżdżają do pracy czy studia do większych, ale na noc wracają do swoich przysłowiowych czterech ścian. Czy rzeczywiście Malbork postrzegany jest w ten sposób?

A więc miasto Malbork. Hmm.. Cóż... Za dużo dobrego powiedzieć nie mogę, oprócz tego, że na upartego można pieszo przejść, bo wszędzie w miarę blisko (nie jest dużym miastem). Ogólnie rzecz biorąc Malbork to dziura, nie ma nic ciekawego prócz zamku, nie ma wyboru dobrze zaopatrzonych sklepów, nie ma możliwości wieczorem spędzić czasu z partnerem lub znajomymi w jakimś lokalu, i nie mówię tu by usiąść i się schlać, tylko coś dobrego zjeść, wypić i spędzić miło czas. Drogi są tragiczne, dziura pogania dziurę szczególnie przelotówka przez miasto na Elbląg.

Z tego powodu, iż Malbork wieczorami robi się miastem wymarłym, to chętnie spędzamy czas w Gdańsku, zawsze gdzieś coś dobrego się zje i posiedzi do późniejszego wieczoru, jest większy wybór sklepów np. Taka Matarnia. W jednym miejscu, a konkretne sklepy.

Jeszcze jeden minus to taki, że w sobotę niestety trzeba jechać do Gdańska również, bo w Malborku wszystko zamknięte od południa powoli. Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam, bo nic innego tu nie ma do roboty. Brudno, nudno... Wiola”.

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

Wiola
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
m-k
m-k 14.02.2020, 17:42
Podpisuję pod słowami Pani Wioli. Brak logicznego rozwoju miasta, zostało w ogonie miast polskich. Ale przy takiej nieudolności ,, burmistrza " miasto będzie się staczać jeszcze bardziej.
Gosc1234
Gosc1234 14.02.2020, 17:10
Moim powodem przeprowadzki z Malborka do Elbląga była DK22 i DK55. Dojazdy do klientów/pracy kosztowały mnie zbyt dużo czasu i nerwów. Dziś jako Elblążanin mam stałych klientów w miejscu zamieszkania, a do Gdańska mam piękna i bezpieczna S7.
Malbork omijam i odmawiam usług z powodu beznadziejnej drogi, która jest zmorą przedsiębiorców...nawet dziś jadąc odwiedzić rodzine same świry na drodze, ciągnik wyjechał z pola, dalej rowerzysta ciągnął peleton samochodów na podelblaskich zakrętach...i tak każdego dnia ludzie się tam musza męczyć.
Malborżanie walczcie o obwodnice Malborka i ekspresówkę łącząca A1 z Elblągiem, to samo 4 pasmowa DK55 do S7, bo miasto wkrótce będzie liczyło max 10tys mieszkańców.