Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Społeczna solidarność w obliczu pandemii.

Zaczęło się od apelu o wsparcie dla szpitali w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim w postaci środków ochrony indywidualnej, głównie maseczek chirurgicznych. Odzew społeczeństwa był natychmiastowy. Chętni do pomocy, posiadający maszyny do szycia zaczęli szyć maski. Z każdym dniem przybywa ludzi dobrej woli i masek.

Jednak nie tylko mieszkańcy, ale również malborskie firmy zareagowały pozytywnie na apel Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku. Firma z Nowej Wsi Malborskiej bezpłatnie przeprowadza dezynfekcję karetek, wiele firm dostarczyło do szpitali bezpłatnie maseczki z filtrem, maseczki chirurgiczne i rękawice nitrylowe.

Nieustające wysiłki personelu medycznego dostrzegli również restauratorzy, którzy w tych trudnych dla służby zdrowia okresie, dostarczają bezpłatnie posiłki. Jedną z takich firm jest McDonald´s w Malborku, który przekazuje posiłki dla pracowników Transportu Medycznego, Ratowników Medycznych i pracowników Izby Przyjęć.

Wolontariusze z Malborskiego Centrum Wolontariatu pomagają seniorom w zakupach i wyprowadzaniu zwierząt. Wspomagają również osoby objęte kwarantanną domową, samotnych rodziców, osoby chore lub niepełnosprawne.

 

Każdy z nas może przyłączyć się do akcji pomocowej. Razem możemy jeszcze więcej!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.